Branky: 20. Strnad, 52. a 54. Podstavek, 65. Havránek.

Diváků: 55.

Muž zápasu: Patrik Bůžek - Pavel Volkman.

Sestava- Akuma MB: Hanzlík- Tůma (70. Kočí), Podstavek, Havránek, Vodháněl (46. Gregor), Strnad, Bůžek, Nekola, Kopecký (62. Krčmařík), Bernat, Lukáč.

Sestava- Struhy: Matyásko- Fejér, Vrbka, Bucek, Knotek- Štěrba (46. Kovač), Michal, Hlinovský, Balatka- Volkman, Šíma.

V osmém kole nás los zavedl na hřiště vedoucího celku a asi největšího favorita na postup, SK Akuma MB. Do zápasu nastoupil náš tým ve značně neúplné sestavě a na herním projevu to bylo více než znát.

Od začátku zápasu měli herní převahu domácí hráči, jejich zakončení v naprosté většině končilo hodně mimo Matyáskovu branku. Z naší strany se jako první o střelu pokusil Volkman, mířil ale až nad ochrannou síť za brankou. Z domácího mužstva byl od úvodu hodně aktivní kanonýr Strnad. Nejprve jeho ránu zblokovala naše obrana a dorážka hlavou byla hodně slabá. Ve dvacáté minutě si po Štěrbově faulu postavil míč k provedení trestného kopu a střelou nad zdí se trefil přesně k tyči naší brány- 1:0. Strnad byl při střelecké chuti i nadále, jeho další bomba po teči Vrbky znamenala rohový kop. Ve 24. minutě po dalším rohu hlavičkoval domácí hráč do břevna. Na začátku další hezké fotbalové akce byl rohový kop domácího celku, po kterém pálil z první utěšeně Havránek. Na konci první půle se probudili i naši hráči. Po samostatné akci střílel Volkman slabší levou nohou, gólman neměl problém. I na začátku poslední naší akce první půle hry, přiťukl Volkman míč Štěrbovi a ten mířil mimo tři tyče.

Pokud dokázali naši hráči v prvním poločase držet s velkým favoritem krok a jednoduchou hrou už od obránců nedovolovali domácím hráčům dostávat se k nebezpečnému zakončování akcí, ve druhé části to byl z naší strany pravý opak. Dvakrát za sebou v úvodu střílel nad břevno Matyáskovi branky Strnad. V 52. minutě se skóre měnilo v zápase podruhé. Po centru Kopeckého a nepřesné hlavičce se k dorážce dostal Podstavek- 2:0. O dvě minuty později skóroval stejný hráč podruhé, když využil chyby rozhodčího, který neuznal signalizaci pomezního a přes ofsajd nechal pokračovat ve hře- 3:0. Že svůj omyl po skončení zápasu uznal, už nám nebylo moc platné. Střelecký namlsaný Podstavek, pálil další ránou nad. Další změnu skóre přinesl zbytečně agresivní výkop Matyáska do zad Havránka, který se odrazil přímo do sítě- 4:0. Strnadova rána z úhlu zamířila do tyče a šla naštěstí ven do hřiště. Teprve v 68. minutě se k ohrožení domácí brány, ve které se značně nudil gólman Hanzlík, dostali i naši hráči. Na Balatkův centr ovšem nedosáhl ani Michal ani Kovač. Na domácí straně nejprve z dobré pozice poslal Bůžek míč až na ulici a poté v jasné šanci hlavičkoval Strnad nad branku. Poslední příležitostí zápasu byla utažena Strnadova rána, kterou výtečně Matyásko vyrazil na rohový kop.

V zápase zcela jasně a zaslouženě vyhrál domácí tým a náš ustrašený a utrápený výkon a absolutní nezájem některých hráčů trochu zabrat a zabojovat, korunovaný tragickou hrou zejména obrany, nás vrátil do jarní části loňského ročníku, kdy jsme přemýšleli nad tím, jestli není lepší s fotbalem dospělých ve Struhách skončit. Snad se v následujících dvou domácích duelech vrátí fotbal zkraje sezóny, kdy se na naší hru "dalo koukat".