Šebesta- Kadeřábek, Mašek (85. Solčianský), Sekera (60. Koutek), Váňa, Kaplan, Kredba, Zahálka, Cimrman, Hausmann, Pačaj (Macoun).

Sestava

Struhy

M. Henzl- Váňa, Kopecký, Bucek (17. Šíma), Bobek- Koš (61. Balatka), Cerha, Michal, P. Henzl- Konopka, Hlinovský.

Naším soupeřem v pátém kole okresní III. třídy byl silný celek FC Horky B. D zápasu vstoupilo naše mužstvo s několika změnami v sestavě. Tou nejzásadnější bylo nasazení Milana Konopky do útoku a stažení Radka Kopeckého na "jeho post" stopera.

První se do vážnější příležitosti dostal Hlinovský, ale dobrý okamžik ke střele z hranice vápna prováhal. Na straně našeho aktivně hrajícího celku se po výborném Košově centru dostal k zakončení Konopka, výborně zpracoval, uvolnil se, ale neprostřelil hradbu bránících hráčů. Na druhé straně jako první pálil Váňa, mířil hodně nepřesně. Na konci našeho rychlého útoku byla Konopkova střela přes nohu, která stejně jako Hlinovského následný pokus změnu skóre nepřinesla. Stejně pak gól nepřinesla Kaplanova rána na domácí straně. Hodně zajímavá poslední čtvrthodina první půle začala naší brankou. Na konci rychlé kombinace byla Konopkova rána, která znamenala naše vedení- 0:1. Radost nám vydržela jen dvě minuty. Po rohovém kopu vyrovnal Mašek- 1:1. Hned po rozehrání a chybě v naší rozehrávce vyrazil na zteč Váňa a křižnou střelou překonal Martina podruhé- 2:1. Naši hráči se ještě nestačili vzpamatovat z obratu a po střetu Kopeckého s Maškem odpískal rozhodčí dost přísně desítku. Náš brankář vytáhl jeden ze svých super zákroků při Zahálkově hlavičce, která mířila přesně k tyčce. Trestný kop Konopky zkrotil ve svých rukavicích Šebesta. Ve stoprocentní šanci na domácí straně zaváhal Váňa. Když už se většina aktérů viděla v poločasových šatnách, vystřelil zpoza šestnáctky Michal a jeho rána výtečně zapadla za záda domácího gólmana- 3:2. A dokonce jsme se dočkali z posledního útoku vyrovnání. Na konci výtečné Hlinovského akce a přihrávky si Šíma výborně odstavil bránící hráče a prostřelil vše, co stálo míči v cestě do sítě- 3:3.

Blízko vstřelení vedoucí branky byl v úvodu druhé půle Mašek, jeho hlavičku na brankové čáře zkrotil Kopecký. Na druhé straně se po Konopkově bombě zatřáslo břevno. Hlavou mířil v těžké pozici Kopecký mimo tři tyče. Hodně nadějné bylo po dobrém zpracování Váňovo zakončení. Nad břevno mířil Konopka svou další ránou, tentokrát pálil z první z velké dálky. Naději pro náš celek udržel při Maškově obrovské příležitosti Henzl v naší bráně. Remízový stav vydržel do sedmdesáté minuty. Závar a zmatek před naší brankou vyřešil Zahálka, který vystřelil míč bombou do brány- 4:3. Skóre se měnilo za dalších šest minut. Na povedený centr naběhl Mašek a míč ranou z první poslal za Henzlova záda- 5:3. I za tohoto stavu se náš celek nevzdával snahy o korekci stavu. Pavel Henzl zakončil na konci své akce mimo tři tyče. Utěšenou ránu z trestňáku z Konopkovy kopačky, která šla přesně pod břevno vytáhl Šebesta. A stejný náš hráč to zkusil i o několik minut později, tentokrát byla jeho dělovka zblokována na rohový kop. A jako poslední v zápase měl příležitost ke změně skóre střídající Solčianský, v jasné příležitosti poslal míč hodně vysoko nad branku.

V zápase tak vyhrál zkušenější a gólovější domácí celek. Naše mužstvo se na super připravením hřišti v Horkách prezentovalo vynikajícím výkonem, který se jsme nejen na venkovních hřištích neviděli už hodnou dobu. Pozitivním zjištěním bylo i to, že na rozdíl od minulých utkání vydrželi naši hráči hrát ve vysokém tempu celých devadesát minut.