Havlát- Fortner, Azarov, Kraus (68. Staněk), Bekker, Kos, Nekola, Varvarynets, Folín, Zvěřina (23. Šťastný, 86. Kubín), Barančok.

Sestava

Struhy

M. Henzl- Váňa, Kopecký, Fejér (76. Dyk), Knotek- Strejček, Michal, Cerha, P. Henzl- Hlinovský, Volkman.

Ve druhém jarním kole zavítalo naše mužstvo na hřiště trápících se Jabkenic. I když byl náš celek v oslabené sestavě, věřili jsme v zisk všech bodů. Určitým varováním mělo být snad jen to, že domácí v minulém kole doma porazily nebezpečný tým Žerčic.

Zápas za nádherného počasí na velmi dobrém povrchu řídil rozhodčí Černý. Hned od prvních minut začal náš tým velmi aktivně. Pohlednou kombinační hrou, která začínala už od stopera Kopeckého, jsme se dostávali na polovinu domácích a vytvářeli si tlak. Z tlaku pramenilo i dost rohových kopů. Aktivní v tomto směru byli zejména Hlinovský a Pavel Henzl. Zpočátku tomu chybělo zatím jen přesnější zakončení. Ve dvacáté minutě se ovšem povedla krásná akce, kdy Volkman vyslal pasem po pravé straně Hlinovského a ten nabídnutou šancí nepohrdnul a křížnou ranou přes celé vápno otevřel skóre- 0:1. V té chvíli byl náš tým pánem na hřišti, vybočila jen žlutá karta Cerhy za zbytečný faul. Domácí však vyrovnali hru ve středu pole a z nenápadné akce překonal bezmocného Henzla v naší brance Azarov- 1:1. Do poločasových kabin se tak šlo za nerozhodného stavu, ačkoliv lepším týmem byl ten náš.

Bohužel naši hráči po přestávce nenavázali na náš dobrý výkon z prvního poločasu, přestali kombinovat a téměř všechny naše akce končily na polovině hřiště a míč byl obratem zpět u našeho trestného území. Domácí vycítili šanci a začali tlačit. Měli značnou převahu, kterou však nedokázali přetavit v kvalitní zakončení, s jejich střelami si dokázal náš brankář bez problémů poradit. Ani rozhodčí se ve druhém poločase nepochlapil a po několika sporných verdiktech obdržel Kopecký žlutou kartu za protesty. Žlutou kartu za zdržování dostal i domácí hráč. Minuty zápasu ubíhaly a obraz hry se moc neměnil, domácí platonicky útočili a naše mužstvo zahrozilo pouze z ojedinělé akce Jardou Michalem. Domácí gólman se jinak celkem dost nudil. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil naše druhopoločasové trápení.

S bodem za remízu musíme být nakonec spokojeni, i když zpočátku jsme pomýšleli na víc. Možnost napravit si chuť, a zejména udržet domácí stoprocentní úspěšnost, budeme mít v sobotu proti rezervě Horek.

Reportér zápasu: Lukáš Pospíšil.