Spanilý- Bobek, Knotek, Kopecký, Koš- Hlinovský, Michal, Náhlovský, Henzl- Fejér, Šíma- Pokorný, Konopka, Cerha, F. Strejček, Kovač.

Sestava

Žerčice

Peška- Čáslava, Hanuš, Kinzl, Mošpán, Rýdl, Šturma, Kollárik, Jahoda, Kredba, Krouský, Benda, Bucek, Doležal, Mulač, Babčák.

Šesté kolo a čtvrtý domácí zápas, tentokrát proti TJ Žerčice. Bylo jasné, že nic jiného než zisk tří bodů nepřichází v úvahu.

Bohužel předpoklady jsou jedna věc a skutečnost druhá. Ze hry uplynuly pouhé tři minuty a nepříliš důrazně, ale zato přesně kopnutý míč z trestného kopu usměrnil Doležal hrudí za záda překvapeného Spanilého- 0:1. Naštěstí pro nás tým využil za pět minut Náhlovský nedorozumění hostujícího gólmana s obráncem a uklidil míč do branky- 1:1. Šímův střelecký pokus zamířil hodně nad břevno branky Žerčic. Ve dvacáté minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Rýdl a náš tým čekala dlouhá přesilovka. Ten samý hráč po Náhlovského přihrávce střílel vedle levé tyče. Vedle svatyni hostujícího celku zamířil svůj pokus i Náhlovský. Po vynikajícím Košově vysunutí zkoušel Michal sám tváří v tvář přehodit Pešku, ten sice míč nedokázal zkrotit, ale ani dorážející Fejér, ani v opakovaném pokusu Michal branku netrefili. Na druhé straně to zkusil střelou na dlouhou nohu Benda, míč doputoval vedle naší brány.

Do druhého poločasu nastoupil v naší sestavě na hřiště Pokorný a to se ukázalo jako pro vývoj skóre rozhodující. Nejprve však po trestném kopu Doležal výborně zakončil, Spanilý dokázal super zákrokem nohou poslat míč na roh. Po Šímově přihrávce střílel Fejér jen slabě. Náhlovského ránu vytěsnil Peška. Míč jen těsně nad břevno vypálil Cerha po spolupráci s Michalem. Vedoucího gólu jsme se dočkali v 70. minutě. Míč si na kopačky přilepil Pokorný a na konci akce byla rána, na kterou si sice Peška sáhnul, míč však přece jen skončil v síti- 2:1. Aktivní Pokorný po samostné akci hledal před brankou Šímu, před ním obránce odvrátil na rohový kop. Pojistku našeho vedení přidal deset minut před koncem utkání křížnou střelou po samostatné akci druhým gólem Pokorný- 3:1. Těsně před koncem zápasu využil hostující Bucek chyby v naší rozehrávce, s jehou ránou z dálky měl Spanilý potíže a míč jím vyražený skončil na tyči a od ní zamířil naštěstí ven.

Další domácí utkání, za výborného řízení trojicí rozhodčích v čele s Petrem Chrastinou, tak skončilo naší důležitou výhrou. Pokud koronavirus dovolí další pokračování soutěží, čekají náš tým v dalších zápasech hodně těžcí soupeři, postupně Jabkenice, Předměřice a Bezno-Sovínky.