TJ Sokol Struhy
SK BAKOV B

8. kolo, Ne 25.9.2022 16:30

SOKOL STRUHY A0
SK BAKOV B1

SOKOL STRUHY A

7. kolo, Ne 18.9.2022 16:30

FC HORKY B2
SOKOL STRUHY A0

SOKOL CHOTĚTOV B

6. kolo, Ne 11.9.2022 17:00

SOKOL STRUHY A3
SOKOL CHOTĚTOV B0

SOKOL STRUHY A

5. kolo, So 3.9.2022 10:30

JIZERAN DOUBRAVA1
SOKOL STRUHY A1

DBSK B

4. kolo, Ne 28.8.2022 17:00

SOKOL STRUHY A2
DBSK B3

SOKOL STRUHY A

3. kolo, So 20.8.2022 17:00

SPORTING MB4
SOKOL STRUHY A0

SOKOL STRUHY A

Přátelský z., Ne 7.8.2022 17:00

SK STRAŠNOV2
SOKOL STRUHY A4

SOKOL VŠEJANY

Přátelský z., Ne 20.3.2022 10:00

SOKOL STRUHY A3
SOKOL VŠEJANY1

TJ STRAKY

Přátelský z., So 5.3.2022 15:00

SOKOL STRUHY A2
TJ STRAKY1

SOKOL STRUHY A

Přátelský z., Ne 15.8.2021 17:00

SOKOL KATUSICE2
SOKOL STRUHY A3

Muži 2013-2014

TJ DVORY - SOKOL STRUHY 1:5 (0:3)
Branky: 15. a 29. Láhner, 38. Volkman, 71. Mecera, 76. Kovařík.
Sestava: Vávra- Strejček, Konopka, Pýcha, Pokorný- Kraus, Hofírek- Láhner, Szabo, Náhlovský- Volkman. Střídali: Koš, Cerha, Kovařík a Mecera. Trenér: Kraus.
Zápas proti novému účastníkovi nymburské III. třídy se hrál poprvé pod vedením nového kouče za velkého vedra, to v některých fázích ovlivnilo tempo hry. Prvním kdo se osmělil, byl Konopka, který svým pokusem mířil nad. Za pět minut ho napodobil Pokorný. Po následujícím útoku nedokázal Szabo potrestat velkou chybu domácího brankáře. V 15. minutě našla Volkmanova přihrávka Láhnera a ten prostřelil gólmana Dvorů- 0:1. Další naší šancí byl brejk Volkmana, ten však nedokázal skórovat. Ve 20. poprvé zkusili ohrozit branku také domácí, jejich pokus šel hodně mimo. Na konci první půlhodiny zápasu našel po rychlém kontru Szabo před domácí brankou Láhnera a ten zvýšil- 0:2. Ve 38. zakončil kombinaci útok dvojice Hofírek-Mecera třetím gólem Volkman- 0:3. Posledním pokusem první půle byla střela Konopky z velké dálky nad domácí bránu. Prvním kdo ve druhé části hry zkoušel vstřelit gól byl Hofírek, jeho trvrdou střelu zlikvidoval gólman. V 60. minutě domácí zblízka snížili- 1:3. V 62. se v obrovské příležitosti ocitl Koš, nedokázal však nasměrovat míč do prázdné brány. V 71. minutě zakončil brejk dalším gólem Mecera- 1:4. V 73. střílel po přihravce od Náhlovského pouze do tyče Szabo. V 76. nejprve střílel technicky Hofírek, míč vyražený brankářem vrátil před bránu Szabo a Kovařík jej poslal přesně pod břevno- 1:5. Další Volkmanův pokus, tentokrát hlavou po rohu, šel také nad. V 86. minutě poslal Kraus do výborné pozice přihrávku, bohužel se nanašel nikdo kdo by jí zužitkoval. Zápas tak skončil naší výhrou 5:1.
 
SOKOL KRCHLEBY - SOKOL STRUHY 4:2 (1:1)
Branky: 45. Náhlovský, 77. Strejček.
Sestava: Vávra- Strejček, Konopka, Hofírek, Pokorný- Mecera, Szabo, Volkman, Náhlovský, Koš- Kovařík. Trenér Kraus.
Ve druhém přípravném utkání byl naším soupeřem celek Sokola Krchleby. Ve velkém vedru byl náš celek na rozdíl od domácích limitován nemožností střídání. I tak se zpočátku hrál svižný fotbal. Již v osmé minutě to pokusem nad branku zkusil Volkman. První šanci domácích, a to prudkou střelu, zkrotil Vávra. Chvíli po uplynutí první třetiny zápasu se odražený míč dostal k domácímu hráči a ten se nemýlil- 1:0. Ve 37. zasahoval opět Vávra, proti střele z trestného kopu. V posledních minutách se ke slovu dostali i naši hráči. Nejprve to nadvakrát zkoušel Volkman, gólman oba pokusy kryl. V poslední minutě se k rozehrání rohového kopu postavil Náhlovský a trefil přímo domácí branku- 1:1. V 57. se po chybě v rozehrávce našeho mužstva zaskvěl Vávra výborným zásahem. Míč do sítě neprotlačil ve své šanci ani Koš, míč skončil na boční síti. Z protiútoku napřáhl domácí hráč a z hranice velkého vápna se trefil přímo k tyči- 2:1. O tři minuty později při dalším pokusu domácích míč v letu trochu zaplaval a prošel za Vávrova záda- 3:1. V 66. neprošla do sítě ani Náhlovského střela. Domácí potrestali také chybu našich hráčů při rozehrávce a z protiútoku trestali dalším gólem- 4:1. V 77. minutě se naše mužstvo dočkalo korigování stavu. Pokorný výtečně vysunul Kovaříka, jeho snahu vystihl domácí brankář, míč se odrazil k Volkmanovi a ten jej předložil nabíhajícímu Strejčkovi, který prostřelil vše, co stálo v cestě míče do sítě- 4:2. Do konce zápasu nedokázali skórovat domácí z rychlého protiútoku a síť nerozvlnil míč ani po střele Hofírka zpoza šestnáctky. Přes velké vedro slušný zápas vyhrál početně silnější domácí tým v poměru 4:2.
 
SOKOL KOSOŘICE B - SOKOL STRUHY  3:0 (1:0)
Sestava: F. Michal- Strejček, Konopka, Volný, Pokorný- Mecera, Szabo, Cerha, Náhlovský- Koš, Volkman. Střídali Křenek a Kovařík.
Ve třetím přípravném zápase bylo naším soupeřem béčko Kosořic. Do branky se musel postavit Filip Michal, bratr Jardy, protože Kotrč si v týdnu poranil při skotačení u bazénu záda. Do útoku byl připraven i Roman Křenek. Domácí, hrající IV. třídu, překvapili svým výkonem na který nenašlo naše mužstvo účinnou zbraň. Všechny góly padly po nedůrazu naší obrany a to ještě náš gólman dokázal pár výtečných příležitostí zlikvidovat.
 
DBSK B - SOKOL STRUHY  2:1 (2:1)
Branka: 8. Křenek.
Sestava: Libich- Cerha, Konopka, Volný, Pokorný- Láhner, Szabo, Hofírek, Náhlovský, Koš- Křenek. Střídali: Kovařík, Kraus a Pýcha.
Přes úvodní rychlý gól Křenka nedokázalo naše mužstvo v zápase vyhrát a po opětovných chybách prohrálo již třetí zápas v řadě.
 
SOKOL STRUHY - SK SKALSKO  0:2 (0:2)
Branky: 73. Flodrman P., 79. Vyšohlíd.
Rozhodčí: P. Pažout, Diváci: 40.
Muž zápasu: Náhlovský - P. Flodrman.
Sestava Struhy: Bucek- Strejček, Konopka, Volný, Koš- Láhner, Szabo, Pokorný (70. Kovač), Náhlovský, Kovařík (29. Nouzák)- Křenek. Trenér: Kraus.
Sestava Skalsko: Landa- Vocásek P., Vocásek J., Flodrman V., Zachrdla, Dufek, Flodrman P.,  Vyšohlíd, Jakubec, Kumbera, Koutný. Střídali: Pažout, Pýcha.
V prvním zápase nové sezóny přijel na naše hřiště tým Skalska. Nový trenér František Kraus musel se sestavou z různých důvodů improvizovat a na výkonu to bylo znát. Prvním náznakem šance byla až hlavička Křenka ve 20. minutě. O pár chvil později přistál Konopkův pokus z trestného kopu na zdi a dorážka Náhlovského nad brankou. Na konci první půlhodiny spálili 100% šanci i hosté, pokus skončil těsně vedle. Dalšími pokusy byla střela Szaba z tretstného kopu nada Křenkova výborná hlavička k tyči po centru Láhnera, kterou exelentně vyrazil brankář Landa. V posledních pěti minutách dvakrát perfektně zasahoval i domácí Bucek. Zkraje druhého poločasu to zkusil Láhner ránou z 18 metrů. V 60. vyrazil brankář Skalska Konopkovu bombu. Za další tři minuty se dobře uvolnil Křenek, ale střílel nad branku. V 66. neohrozil Szabo gólmana střelou doprostřed brány. V 73. minutě se poprvé trefili hráči hostí. Mezi dvěma bránícími hráči se Flodrman trefil přesně do šibenice- 0:1. V 79. po centru zprava vyrazil Bucek míč pouze k Vyšohlídovi a ten skóroval podruhé- 0:2. Snaha o přinejmenším zkorigování výsledku byla do konce zápasu marná. V prvním vystoupení na domácím hřišti odešli naši hráči překvapivě poraženi a možnost reparátu bude přiští týden na hřišti v Chotětově.
 
SOKOL CHOTĚTOV - SOKOL STRUHY 3:1 (1:0)
Branky: 21. a 50. Pečenka, 80. Kern - 79. Mecera.
ŽK: 2:1.
Rozhodčí: Sobalík.
Diváků: 25.
Muž zápasu: Pečenka - Pokorný.
Sestava: Bucek- Strejček, Konopka, Pokorný, Koš- Láhner (71. Volný), Szabo, Cerha, Náhlovský, Mecera- Křenek (88. Kovařík). Trenér: Kraus.
V zápase druhého kola nastoupili naši hráči na hřišti v Chotětově. S ohledem na prohraný domácí zápas s tímto soupeřem v posledním kole minulého ročníku a také prohru v prvním kole, se dala čekat snaha o maximální možný bodový zisk. Prvním kdo ohrozil přímo bránu byl domácí hráč, jehož pokus z trestného kopu vyrazil Bucek. Ve 13. to zkusil neúspěšně Křenek po rohovém kopu. Ve 21. minutě naši hráči nedokázali uhlídat rychlé rozehrání trestného kopu a bylo to- 1:0. Většina hry dále plynula ve středu hřiště, často přerušovaná nedovolenými zákroky. Mecera si ve slibné šanci míč ukopl a domácí pokus šel hodně vedle brány. Největší naší šancí byla hlavička domácího obránce po Konopkově trestňáku ve 39. minutě, bohužel opět bez gólového efektu a posledním pokusem byl Cerhův technický pokus nad bránu. Z druhého poločasu uběhlo pouhých pět minut, když si v těsné blízkosti Buckovi brány pohrál domácí hráč s Mecerou a zakončil gólově podruhé-2:0. Další dlouhé minuty hra opět probíhala uprostřed hřiště, bez záblesku šance. Až ve 34. propadl Pokorného volný kop na zadní tyč k Mecerovi a ten nadvakrát prostřelil domácího Skaláka-2:1. Bohužel naše radost trvala jen do následujícího protiútoku a o minutu později tak byl rozdíl skóre opět dvoubrankový. Bucek ještě první pokus vyrazil, na opakovaný pokus již neměl- 3:1. Na šance bohatou pětiminutovku zakončil samostatný průnik Pokorného, zakončený střelou a tečí domácích ke které se Křenek však již nedostal. Do konce zápasu se tak skóre již nezměnilo a zápas skončil domácí výhrou 3:1. Znamená to tak, že se minimálně do dnešního dne náš celek krčí na posledním místě druhé nejhorší soutěže v okrese.
 
SOKOL STRUHY - SOKOL KOCHÁNKY 4:2 (1:1)
Branky: 44. a 68. Volkman, 55. a 83. Pokorný - 18. Bambuch, 71. Korejza z penalty.
Rozhodčí: Bezucha.
Žluté karty: Szabo, Bucek, Mecera, Strejček - Korejza, Haspeklo, Kaplan.
Diváků: 50.
Muž zápasu: Volkman - Bambuch.
Sestava Struhy: Urban- Strejček, Konopka, Bucek, Cerha- Mecera (84. Láhner), Szabo, Náhlovský, Koš (79. Nouzák)- Pokorný, Volkman. Trenér: Kraus.
Sestava Kochánky: Peška- Haspeklo, Vágner, Cielecký, Petrik, Feri, Lasák, Bambuch, Korejza, Banik, Kaplan. Střídali: Křivánek, Pačaj, Vaňousek. Trenér: Rybín.
V duelu dvou bezbodových týmů jsme na domácím hřišti přivítali Sokol Kochánky. Prvním, kdo se osmělil a vyzkoušel pozornost brankářů byl Pokorný, který po kombinaci s Volkmanem mířil nad. V 15. zahrozili z rychlého protiútoku hosté, Urban vyrazil na roh. O tři minuty později dostal dost prostoru na hranici vápna hostující Bambuch, zpracoval a z otočky prostřelil Urbana- 0:1. Ve 20. minutě po chybě v rozehrávce na polovině hřiště se hráči Kochánek opět řítili do brejku a Urban opět výborně vyrazil na roh. Chvíli po uplynutí první půlhodiny utkání pálil Koš v nadějné šanci nad bránu. Další zajímavé okamžiky si obě mužstva nechala až na závěrečnou pětiminutovku prvního poločasu. Nejprve opět nebezpečně mířili hosté, naštěstí nad. Ve 44. po nakrátko rozehraném rohu zacentroval Pokorný, Volkman předskočil všechny a hlavou zavěsil- 1:1. Ten samý hráč se o chvíli později krásně uvolnil a jeho pokus o přehození gólmana skončil na břevně a k dorážce se nikdo nedostal. Ve druhé půli to nejprve zkusil Szabo trestného kopu nad a v další šanci již Náhlovský přiťuknul Pokornému a ten s přehledem skóroval- 2:1. V 63. skončil míč po Szabově rohu na břevně. Za další dvě minuty došlo v souboji Volkmana s protihráčem ve vápně k drobnému kontaktu a rozhodčí odpískal penaltu. K jejímu provedení se postavil Pokorný, jeho razantní pokus však přeletěl o několik centimetrů břevno. Uběhly však pouze další dvě minuty a po kombinaci dvojice Náhlovský- Szabo se do brejku dostal Volkman, pohrál si s obráncem a krásně technicky k tyči dal na rozdíl dvou branek- 3:1. V 70. se penalty dočkali i hosté a Korejza snížil- 3:2. V 79. hořelo před brankou Kochánek při šancích Mecery, Pokorného a Volkmana, ani jeden z nich neprostřelil a Vágner odkopl míč na roh. V 80. skvěle tváří v tvář proti útočníkovi zachránil Urban. Sedm minut před koncem zápasu rozehrál Konopka trestňák na Strejčka, ten na hranici velkého vápna našel Pokorného a ten bombou vstřelil náš čtvrtý gól a napravil tak tu svojí penaltu- 4:2. Poslední šancí na gól byl Náhlovského trestný kop v nastaveném čase, který skončil nad bránou. Díky vítězství v zápase jsme tak získali první tři body do tabulky. 
 
SK LEDCE - SOKOL STRUHY  1:0 (0:0)
Branka: 20. Blažek z penalty.
Rozhodčí: Svoboda.
ŽK: Blažek, Zachař, Kaňka - Urban, Pokorný.
ČK: 89. Pokorný.
Diváků: 20.
Muž zápasu: Patrik Bucek.
Sestava Struhy: Urban- Bucek, Konopka, Volný (85. Pýcha), Pokorný- Láhner (68. Kovač), Náhlovský, Nouzák, Koš- Pokorný, Volkman (80. Hanzal). Trenér: Kraus.
Zápas čtvrtého kola okresní III. třídy zavedl naše mužstvo na hřiště SK Ledce. Úvod zápasu se nám, za stálého silného deště, na rozdíl od loňského moc nepovedl. Náznak větší šance mělo snad jen Pokorného vysunutí Koše, které skončilo jen vhazováním autu. V 19. minutě se míč od Cerhových prsou odrazil nešťastně do brejku k hráči domácích, Konopka si zákrok zezadu ještě rozmyslel, brankář Urban však již za záchrannou brzdu zatáhl. A byla z toho penalta a žlutá karta. Z následného pokutového kopu domácí skórovali. Stalo se to snad z jediné vážnější střely na naší branku. Naši hráči ty domácí viditelně přehrávali, bohužel jen po pokutové území. Ve 26. z Láhnerova pokusu levou nebylo nic, stejně z technického pokusu Volkmana z 35. minuty. Ránu Pokorného těsně před půli lapil ledecký gólman. I druhý poločas se hrál za zcela nefotbalového počasí. V 53. našel Bucek po samostatné akci jen hráče ve žlutém dresu. V další šanci zatáhl Láhner míč po křídle našel Volkmana a jeho střela levou skončila po zákroku brankáře v zázemí. V 57. si brankář Urban rozmyslel vyběhnutí, domácí hráč ho chtěl přehodit a míč skončil na břevně naší brány. O minutu později po kombinaci Cerha přihrál do výhodné pozice Láhnerovi a jeho dělovka bez přípravy mířila kousek nad břevno. Neujali se ani šance Nouzáka a Volkmana a Kovačův rychlý úprk směrem k domácí bráně skončil pouze faulem a žlutou kartou pro domácího beka. V 79. a 83. to dvakrát z trestného kopu v nadějné pozici zkoušel Náhlovský, ani jednou nebyl úspěšný. I když rozhodčí Svoboda nastavil utkání o více jak šest minut nedokázali jsme závěrečný tlak přetavit ve vyrovnání. A to také díky červené kartě, kterou dostal Pokorný po druhé žluté za standartní bránění rozehrání trestného kopu. Čtvrtý zápas sezóny tak skončil naší třetí prohrou.
 
SOKOL STRUHY - FC HORKY n/JIZ. B  3:0 (2:0)
Branky: 14. Jan Hanzal, 20. Jiří Náhlovský, 64. Roman Nouzák
Rozhodčí: Brodský,
ŽK: Kovač, Čmugr - Čejka, Bahník.
Diváků: 50.
Muž zápasu: Hanzal - Sekera.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Konopka, Bucek, Cerha- Láhner (67. Kovač), Náhlovský, Nouzák (87. Pýcha), Koš- Čmugr (81. Křenek), Hanzal. Trenér: Kraus.
Sestava Horky B: Šedivý- Ježek, Váňa, Petráš, Šedivý, Veverka, Bahník, Macoun, Sekera, Čejka, Jarolím. Střídačka: Jadrný, Babic, Jandl, Šikal.
Soupeřem našeho mužstva v pátém kole bylo béčko FC Horky. Prvním kdo se v zápase dostal do šance byl Hanzal, oba jeho pokusy si cestu do sítě nenašly. Neuspěl ani Koš, kterého výtečně našel Náhlovského centr, z blízkosti trefil jen gólmana. Ve 14. minutě jsme se již dočkali, trestný kop Čmugra se dostal k Hanzalovi a ten vstřelil svůj první „mužský“ gól- 1:0. Poté se osmělili i hosté a Vávra musel vytasit svůj první výborný zákrok. V 17. minutě se v nadějné šanci zastřeloval Náhlovský, jeho pokus šel zatím nad branku. Za tři minuty však napřáhl ze značné dálky a míč se od břevna odrazil za záda překvapeného brankáře- 2:0. Poté se hra opticky vyrovnala, hrálo se však spíše mezi šestnáctkami. Posledním pokusem první půle byl průnik Koše, který však skončil jeho faulem. Do druhého, zajímavějšího, poločasu vstoupili opět aktivněji naši hráč. Strejček perfektně vysunul Hanzala, toho zastavil praporek pomezního. V 56. minutě se k provedení trestňáku postavil hostující Sekera a míč z jeho nohy skončil na tyči Vávrovi brány. V 64. Náhlovský poslal do uličky Nouzáka, jeho centr skončil s vydatným přispěním obránce v bráně- 3:0. Tento gól naše hráče uklidnil a v pohodě tak kontrolovali další průběh utkání. V 69. minutě nedosáhl Čmugr na Láhnerův centr tak jak by si asi představoval a i další polostřela-polocentr prvního jmenovaného skončila mimo branku. V 72. se k provedení dalšího trestného kopu hostů postavil opět Sekera a jeho střela skončila opět na brankové konstrukci. V hlavní roli dalších okamžiků byl opět Čmugr, nejprve jeho ránu s problémy likvidoval gólman a poté faul na něj po průniku do vápna viděli všichni kromě rozhodčího. V posledních pěti minutách zápasu se do zakončení dostal Křenek a gólem neskončilo ani ostřelování brány v nadějné pozici trojice Strejček-Náhlovský-Křenek. Třetí domácí zápas tak přinesl druhou letošní výhru.
 
TJ ŽERČICE - SOKOL STRUHY  2:3 (0:0)
Branky: 77. Svozil, 89. Toman z penalty - 58. Strejček, 74. Náhlovský, 75. Volkman.
ŽK: Čáslava, Kulas, Bucek, Lochman - Bucek, Náhlovský.
Rozhodčí: Bišický.
Diváků: 40.
Muž zápasu: Patrik Bucek.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Konopka, Bucek, Cerha- Michal (85. Láhner), Náhlovský, Nouzák (85. Kraus), Koš- Hanzal (69. Pokorný), Volkman (84. Kovač). Trenér: Kraus.
V zápase 6. kola III. třídy byl naším hostitelem tým TJ Žerčice. V základní sestavě s Jardou Michalem, který k nám přišel na hostování z Jabkenic, se naše mužstvo ujalo otěží zápasu. Prvním kdo vyzkoušel pozornost domácí obrany byl Hanzal, z jeho šance rezultoval první roh již ve 4. minutě. I domácí se osmělili a Vávra musel také vytasit výtečný zákrok. V 17. střílel po brejku tváří v tvář gólmanovi Volkman nad. Ve 30. minutě vychytal domácí brankář nejprve Michala a vzápětí v dorážce i Volkmana. Do konce prvního, a méně fotbalového poločasu už jen Jarda Michal střílel z trestňáku do zdi a vytáhl se i Vávra, který zkrotil nepříjemnou střelu k tyči. Ve druhé půli se konečně začal hrát zajímavější fotbal. První šanci domácích zažehnal Vávra. V 52. minutě po Košově přihrávce mířil Hanzal mimo. V 58. po dalším Náhlovského rohu propadl míč až ke Strejčkovi, který ho uklidil do sítě- 0:1. O dvě minuty později vyrazil domácí brankář Volkmanův pokus nad branku a domácí brankář v hlavní roli zlikvidoval i Náhlovského střelu k tyči. V 72. minutě zakončoval hlavou nad střídající Pokorný a tentýž hráč o dvě minuty poté zatáhl po křídle centr se dostal k Náhlovskému, který zvýšil na rozdíl dvou gólů- 0:2. Neuběhla ještě ani minuta a aktivní Pokorný vybojoval míč, ten se přes Náhlovského dostal k Volkmanovi, který prostřelil domácího gólmana potřetí- 0:3. Na konci bláznivé pětiminutovky vyrazil Vávra nebezpečný centr před domácím hráčem na roh, ze kterého domácí hráči vytěžili snížení na- 1:3. V 83. střílel Pokorný z hranice vápna těsně mimo. V 88. minutě zahrál Bucek v trestném území nešťastně rukou a rozhodčí odpískal penaltu. Tu domácí hráč s přehledem proměnil- 2:3. V již nastaveném čase nezakončil samostatnou akci před bránou osamocený Náhlovský a z posledního následného útoku domácích už nic nebylo i díky Vávrovu kontrolování míče, který skončil v zázemí. Zápas tak skončil, zejména za výkon v druhé půli, naší zaslouženou výhrou.
 
SOKOL STRUHY - FK ZDĚTÍN  0:1 (0:0)
Branka: 84. Bůžek.
Rozhodčí: Žižka.
Hráno bez žlutých karet.
Diváků: 80.
Muž zápasu: Cerha - Koštějn.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Konopka, Bucek (87. Láhner), Cerha- Michal, Nouzák, Náhlovský, Koš (68. Kraus)- Pokorný, Volkman (78. Hanzal). Trenér: Fr. Kraus.
Sestava Zdětín: Koštejn- Baborák, Došlý, Bůžek, Adášek, Tott, Maurer, Votruba, Šukal, Richtr, Baďura. Střídačka: Hlaváček, Kinzl, Oláh, Husák, Body, Dvorský.
Dalším soupeřem našeho áčka byl v domácím prostředí tým FK Zdětín. Domácí hráči začali utkání aktivně a již ve 3. minutě vyrazil brankář hostů míč po Nouzákově střele s pomocí tyče na roh. Dalším kdo se objevil ve vyložené šanci byl Volkman, který však míč po Strejčkově centru do sítě nedostal. Nad bránkou skončil i Michalův pokus na konci úvodní čtvrthodiny. Štěstí zkoušel i Pokorný, nejprve gólman vyrazil jeho bombu z velkého úhlu a po vybojování míče v 33. minutě střílel z hranice šestnáctky těsně vedle. Hosté se výrazněji osmělili až ve 37. minutě, kdy Vávra nadvakrát zkrotil nebezpečný pokus. A hráči Zdětína nedokázali využít ani šance ze 40. a zejména 42. minuty, kdy Náhlovský namazal střelci, jeho pokus Vávra vyrazil na roh.
I druhý poločas se odvíjel za naší převahy a také zahazování i těch největších šancí. V 57. minutě přihrál Koš do 100% šance Michalovi, ten však přestřelil z blízka skoro prázdnou bránu. Gól se nepodařilo vstřelit po Cerhově vysunutí ani Volkmanovi, jehož pokus vyrazil výtečně gólman na roh. Volkmanovi nebylo přáno ani v 69., po přihrávce od Michala nedostal míč do sítě. Adresáta nenašel dobrý centr do šestnáctky od Strejčka ve 72. minutě. V 78. po Náhlovského rohu skončil míč v síti, rozhodčí však odpískal nedovolený zákrok na brankáře. V 80. se neujal technický pokus střídajícího Krause. Když už se zápas blížil ke svému konci překvapili hosté a po dlouhém autu a nedůrazu bránících hráčů vstřelil Bůžek šťastný gól, který také zápas rozhodl. Příští sobotu budou mít naši hráči příležitost k reparátu na hřišti vedoucího Bezna.
 
SK BEZNO - SOKOL STRUHY  2:1 (1:0)
Branky: 29. Parýzek, 90.+1. Möbius - 79. Cerha.
ŽK: 3:5.
Rozhodčí: Chrastina.
Diváků: 30.
Hráč zápasu: Patrik Bucek.
Sestava: Urban- Strejček, Pokorný, Bucek, Cerha- Michal, Kraus, Nouzák, Náhlovský, Koš (72. Láhner)- Hanzal (60. Křenek).
V zápase 8. kola čekal naše hráče vedoucí tým tabulky SK Bezno. Úvod utkání, které se hrálo za stálého deště, patřil podle očekávání domácím a jejich počáteční tlak přinesl i některé dobré příležitosti. Náznakem první naší šance bylo Michalovo přiklepnutí Náhlovskému, ten ale nedokázal prostřelit hradbu těl domácích. Dalším kdo se osmělil, byl v 17. minutě Cerha, ani on míč do brány nedostal. Ve 28. skončila střela domácího hráče s tečí o tyč naší branky v zámezí a po následném rohu se prosadil hlavou domácí Parýzek- 1:0. Ve 36. sklepl aktivní Michal míč na hranici velkého čtverce Náhlovskému a jeho technickou střelu vyrazil domácí gólman na roh. Do konce první půle hrozili již jen domácí a tak nejprve chytil prudkou ránu Urban a poslední dalekonosná střela skončila na břevně naší brány. Šance druhého poločasu odstartoval Michalův nadějný centr, ten však před bránou nikoho nenašel. Zajímavě vypadal i střelecký pokus domácích těsně mimo tři tyče a střela na dlouhou nohu aktivního Jardy Michala se kterou si poradil brankář. V 70. vykopl další bombu domácích Urban nohou na roh. O dvě minuty později přišel na hřiště Láhner a hned vzápětí spálil loženku, když si v brejku na poslední chvíli míč předkopl a gólman jeho pokus lapil. V 79. kopal Náhlovský roh, odražený míč ideálně netrefil Nouzák, ale dorážka Cerhy se došourala přesně k tyči brány Bezna- 1:1. Po vyrovnávacím gólu domácí přepnuli na vyšší výkon a dostávali se do tlaku. První velkou šanci vyřešila dvojice Urban-Pokorný a vzápětí náš brankář vytasil další výborný zákrok. Když už to vypadalo na konečnou remízu naběhl si domácí Möbius na zpětnou přihrávku a propálil míč až do sítě Urbanovi brány- 2:1. Několik chvil po rozehrání rozhodčí Chrastina zápas ukončil.
 
SOKOL STRUHY-SOKOL JABKENICE  1:0 (0:0)
Branka: 90.+4. vlastní.
Rozhodčí: Lafek.
Žluté karty: Bucek, Kraus - Kubín, Boubín.
Diváci: 70.
Muž zápasu: Jan Vávra - Petr Janák.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Konopka, Bucek, Cerha- Michal (79. Mecera), Kraus (46. Nouzák), Náhlovský, Koš (72. Hanzal)- Pokorný, Volkman (90. Volný). Trenér: Kraus.
Sestava Jabkenice: M. Havlát- Bašus, J. Havlát, Kubín, Láska, Kos, Janák, L. Havlát, Boubín, Roleník, Hendrych. Střídali: Forejt, Andronov, Misík, Bílý a Pulcman. Trenér: Dědina.
Zápas s beznadějně posledním mužstvem z Jabkenic měl být z naší strany jasnou záležitostí. I díky působení trojice Kraus, Michal a Kraus ml. se dalo čekat vyhecované utkání. Hosté se předháněli v bojovnosti a důrazu, kterému se naše mužstvo jen těžko přizpůsobovalo. Na začátku utkání neproměnili hosté dvě velké šance a poté již převzali iniciativu domácí. V 6. minutě si na Pokorného centr naskočil Michal a zblízka trefil hlavou pouze tyč. Prvně jmenovaný střílel v další šanci nad bránu. Brankou neskončila ani výborná kombinace dvojice Pokorný-Volkman, na přihrávku před bránu nedosáhl Koš. Branku netrefil ani Konopka svým pokusem z dálky. V poslední minutě první půle vytasil výborný zákrok Vávra, který vytáhnul s pomocí tyče, míč který již směřoval do brány. Ve druhém poločase přibývalo tvrdších zákroků a rozhodčí Lafek některými svými výroky ke zklidnění situace nepřispěl. Bránu netrefil ani Cerha, a svůj pokus z trestného kopu Pokorný poslal do zdi. V 68. vyrazil Vávra bombu hostů na roh. V 77. minutě nepřímý volný kop z těsné blízkosti poslal Pokorný nad. Šest minut před koncem gólman Jabkenic vyrazil horko těžko na roh Volkmanův volej. V posledních minutách zápasu domácí hráči přitlačili soupeře na jeho polovinu se snahou o vstřelení rozhodujícího gólu. První ze šancí po Náhlovského rohu a závaru před bránou skončila dalším rohem. V 92. rozehrál opět Náhlovský trestný kop, závar před brankou hostí znamenal míč opět jen na roh. Ten v posledních okamžicích zápasu rozehrál zase Náhlovský, další melu před bránou vyřešil hostující hráč odkopem, který skončil v síti a znamenal naší hubenou výhru 1:0.
 
SOKOL STRUHY - SOKOL KATUSICE  3:0 (1:0)
Branky: 26., 77. a 81. Vena Pokorný.
Rozhodčí: Chládek.
Hráno bez karet.
Diváci: 60.
Muž zápasu: Vena Pokorný - Josef Verecký.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Konopka, Volný, Bucek- Michal , Volkman (81. Kovařík), Pokorný (83. Křenek), Nouzák, Náhlovský- Hanzal (71. Mecera). Trenér: Kraus.
Sestava Katusice: Herák- Brisuda, Kamenický, Klaus, Vlk, Verecký, Světlík, Jurička, Lischka, Hybš, Knot. Střídačka: Hanoušek, Trlida a Masopust. Trenér: Hybš.
V 10. kole soutěže bylo naším soupeřem další mužstvo z posledních pater tabulky- Sokol Katusice. Již z kraje zápasu se zastřeloval aktivní Venca Pokorný, gólman vyškrábl konečky prstů na roh. Ve 12. minutě rozehrál Náhlovský trestný kop, Bucek hlavou vracel míč před branku, hráč hostů odvracel na další roh. Neujala se po Michalově přihrávce, ani Volkmanova rána, která postrádala důraz. Pak už přišla dvacátá šestá minuta, to nejprve Náhlovský centroval, Michal výborně hlavičkoval a brankář odvrátil na roh. Po jeho rezehrání se míč dostal k Vencovi Pokornému, ten si na hranici vápna zpracoval a zamířil přesně k tyči- 1:0. O dvě minuty později poprvé zahrozili hosté, naštěstí nepřesně. Do konce první půle se neujaly ani pokusy Volkmana po centru Pokorného a další po vysunutí Michala, kdy nadvakrát míč zkrotil brankář. Ve 40. minutě vytáhl už zcela jistý gól nad bránu Vávra. První šancí druhého poločasu byl trestný kop Katusic těsně vedle. Bránu netrefili Volkman po Pokorného přiťuknutí a Hanzal po centru hlavou přestřelil. V 75. se výborně uvolnil střídající Mecera, gólman kryl. V 77. vyslal Michal do brejku Pokorného, ten si udělal na hranici šestnáctky kličku a i když si gólman na míč sáhnul míč zapadl do sítě- 2:0. Uběhly pouze čtyři minut, když opět Pokorný využil zaváhání obránců, udělal kličku brankáři a poslal míč do brány- 3:0. Hattrick a peníze do kasy!!! Posledním pokusem hostů byla bomba nad Vávrovu branku a za domácí šance Křenka, který po dobrém vysunutí na míč nedosáhl. Zápas tak vyhráli domácí hráči 3:0 a připsali si další tři body do tabulky.
 
FC NEMYSLOVICE - SOKOL STRUHY  2:7 (1:3)
Branky:44. Jakubínský, 78. Šona - 35. Pokorný, 36. Láhner, 43. a 61. Strejček, 73. Cerha, 74. Michal, 82. Mecera.
Rozhodčí: Kubín.
Žluté karty: Pokorný.
Muž zápasu: Fido Alves Strejček.
Sestava: Vávra- Strejček, Konopka, Bucek, Cerha (75. Volný)- Koš (64. Michal), Kraus (72. Volkman), Nouzák, Náhlovský (67. Mecera)- Láhner, Pokorný (75. Kovařík). Trenér: Kraus.
Zápas posledního podzimního kola přivedl naše mužstvo na hřiště do Nemyslovic. Již zkraje zápasu se zastřeloval hrdina minulého kola Venca Pokorný, jeho pokus skončil zatím nad bránou. V sedmé minutě se poprvé zahřál i náš gólman, který vyrazil míč na roh. V dalších minutách měli více šancí překvapivě domácí, Vávra byl pozorný a žádný pokus neskončil za jeho zády. Ve 23. po nakrátko rozehraném rohu Cerhy s Náhlovským, to zkusil k tyči Nouzák, avšak bez úspěchu. Ve 35. poprvé zaváhal domácí gólman, ránu Pokorného z úhlu a dálky pustil pod tělem do branky- 0:1. V následující minutě zatáhl Koš, přes Krause se míč dostal k Láhnerovi a ten utaženou střelou zvýšil- 0:2. Ve 38. minutě vyrazil nebezpečnou střelu Vávra a dorážka mířila mimo. V následujících minutách nejprve po Konopkově vysunutí neprostřelil tváří v tvář brankáře Pokorný. Dvě  minuty před koncem první půle nabil Láhner na hranici šestnáctky Strejčkovi a ten zvýšil na rozdíl tří gólů- 0:3. To nebylo však úplně všechno. Domácí dokázali po rychlém protiútoku a centru z křídla hlavou snížit- 1:3. V úvodu druhé části střílel Pokorný z trestného kopu do zdi. V 57. se vyznamenal Vávra, který výtečně zlikvidoval příležitost domácích. Po uplynutí hodiny hry, rozehrál Náhlovský roh na Cerhu a jeho střelu usměrnil do brány Strejček- 1:4. Kamil se dočkal v 73. minutě, kdy po přihrávce od Láhnera střelou k tyči překonal domácího gólmana- 1:5. O necelou minutu později se prosadil i střídající Michal, který zvýšil už na rozdíl pěti branek- 1:6. Gólově bohatou pětiminutovku završil druhý domácí úspěch. Po rohu nedůrazný odkop a prostřelení  Vávry z patnácti metrů- 2:6. V 80. minutě orazítkoval Jarda Michal tyč branky Nemyslovic. Několik okamžiků poté byl, na konci spolupráce dvojice Mecera-Nouzák, neúspěšný zblízka Láhner. V 82. nejprve Mecerův pokus vyrazil gólman a hned z následující akce tentýž hráč zužitkoval centr od Michala v sedmou branku- 2:7. Do konce utkání se už hrál otevřený fotbal, avšak ani jeden z hráčů nedokázal již skóre měnit.  
 
STRUHY - AFK MILOVICE B 5:0 (3:0)
Branky: 4. Kraus, 25. Nouzák, 27. Volkman, 51. a 72. Mecera.
Sestava: Vávra- Strejček, Pýcha, Bucek, Cerha- Michal, Kraus, Volkman, Nouzák, Koš- Pokorný. Střídali Láhner, Mecera, Volný a Kovařík. Trenér: František Kraus.
K prvnímu z řady přípravných zápasů nastoupilo naše „áčko“ v sobotu na úmělce v Benátkách proti AFK Milovice „B“. Již ve čtvrté minutě předskočil po centru Michala brankáře hostů Ondra Kraus a otevřel skóre- 1:0. Po chvilce to zkoušel nad Koš. V 10. minutě poprvé zasahoval i Vávra v naší bráně. Ve 23. po Michalově rohu výborně hlavičkoval Bucek, gólman vyrazil na další roh. O další okamžik později vybojoval aktivní Kraus míč, po samostatné akci vystřelil a brankářem vyražený míč uklidil do sítě Nouzák- 2:0. Ve 27. doběhl zdánlivě ztracený míč Láhner a jeho centr poslal potřetí do sítě Volkman- 3:0. Ve 39. vytasil další vynikající zákrok Vávra, který nohou vyrazil jedovatou střelu. tři minuty před koncem první půlky trefil Michal technickou střelou břevno. Pět minut po zahájení druhého poločasu naservíroval Láhner míč před bránu Mecerovi a ten vstřelil náš čtvrtý gól- 4:0. V 58. se do dalšího nebezpečného zakončení dostali Milovice, opět mířili vedle. V 63. se do šance dostával opět Mecera a z následného protiútoku zahrozili hosté. Ve 66. minutě fauloval ve vápně Bucek a Milovice dostali šanci kopat penaltu, Vávra jí však zlikvidoval. V 71. minutě si míč k provedení trestného kopu postavil Volný, jeho střelu brankář vyrazil na tyč a odražený míč poslal Mecera do sítě- 5:0. Další naší velkou šancí byl dalekonosný pokus Volkmana do břevna a pokus Mecery po samostatné akci, který zlikvidoval gólman. Posledním zajímavým okamžikem zápasu byl pokus Milovic dvě minuty před koncem těsně nad naší bránu. V prvním zápase zimní přípravy jsme tak zaslouženě vysoko porazili rezervu Milovic 5:0.
Přátelák - UMT Benátky n/Jiz.
 
JIZERA PŘEDMĚŘICE - STRUHY 2:1 (2:1)
Branky: 8. ?, 35. ? - 42. Láhner
Sestava:  Bednář- Strejček, Konopka, Bucek, Koš- Láhner, Kraus, Michal, Nouzák, Náhlovský- Volkman. Střídal Volný. Trenér: Kraus.
Soupeřem ve druhém zimním přípravném zápase byl na umělce v Benátkách tým SK Jizera Předměřice. Náš protivník začal zápas velmi dobře a byl po většinu zápasu aktivnější. V naší bráně nastoupil host z Loučeně Petr Bednář  a především díky jeho výkonu byl na konci zápasu rozdíl ve skóre pouze jednogólový. Předměřice se dostali do vedení již v osmé minutě, když naše obrana nedokázala zareagovat na rozehraný trestný kop- 1:0. Ve 12. minutě po sklepnutí od Volkmana mířil nad branku Michal. Ve 23. orazítkoval hráč protivníka střelou z dálky břevno naší brány. Z následného protiútoku vystřelil nepříjemně skákavou střelu Láhner a brankář musel vyrazit na roh. Za další dvě minuty vytasil jeden ze svých výborných zákroků Bednář v naší brance. A to samé musel zopakovat v následující desetiminutovce několikrát než ve 35. po rohu soupeře kapituloval podruhé. Střelec branky využil důrazu v těsné blízkosti brány a skóroval- 2:0. Na začátku poslední pětiminutovky první půle to zkoušel slabou střelou z otočky Kraus. Ve 42. uklidil odražený míč bodlem do šibenice brány Láhner a snížil tak na- 2:1. Nástup do druhé části přinesl větší aktivitu našich hráčů. Postupně to zkoušeli Kraus, po Náhlovského sklepnutí, poté zakončil slabě po rychlém protiútoku Volkman. V 53. na poslední chvíli odkopával míč na roh Konopka a i další šance Předměřic skončila nad břevnem naší brány. Poté přišli opět světlejší chvilky našich. Nejprve vyslal dobrou ránu Náhlovský po Volkmanově akci a o chvíli později zakončil rychlý protiútok Michal střelou těsně vedle. V 60. vyzkoušeli pozornost Bednáře opět hráči Předměřic a opět měl navrch náš gólman. Od 66. minuty hrálo naše mužstvo pouze o deseti, když zraněného Volného doplnil nakopnutý Kraus. V 75. zatáhl míč po křídle Michal, našel Volkmana, jeho pokus skončil s tečí obránce rohem. V 81. zakončil samostatnou akci střelou těsně vedle Koš. Poslední naší zajímavou šancí byl pokus Nouzáka po akci neúnavného Jardy Michala. Zápas tak skončil výhrou Předměřic, jejichž hráči dokázali využít dvě z mnoha šancí. Dalším naším soupeřem v přípravném zápase budou hráči Sokola Všejany.
Přátelák - UMT Benátky n/Jiz.
 
STRUHY - SOKOL VŠEJANY 4:5 (2:4)
Branky: 17. a 19. Náhlovský, 61. Michal, 72. Vrbka.
Diváků:40.
Rozhodčí: Verešpej.
Sestava: Libich- Strejček, Konopka, Bucek, Koš- Láhner (Vrbka), Michal, Pýcha (Mecera), Nouzák, Náhlovský- Pokorný (Kovařík). Trenér: Kraus.
Dalším přípravným soupeřem byl na domácím hřišti tým Sokola Všejany. První zajímavý moment přišelm v sedmé minutě kdy Pedro suverénně vzal míč po malé domů do ruky a byl z toho nepřímý kop. Ve 12. po chybě v rozehravce soupeř využil rychlý kontr ke vstřelení prvního gólu- 0:1. O pět minut později vysunul Náhlovský dopředu Nouzáka a sám si naběhl na jeho centr a hlavou (opravdu hlavou!!) vyrovnal- 1:1. Neuběhly ani dvě minuty a opět Náhlovský s pomocí nerovnosti překvapil Matyáska podruhé- 2:1. Aby nebylo gólů málo, tak za dalších pět minut zahrával soupeř roh, míč se dostal na vápno, prudkou střelu vyrazil Libich na tyč, ale k dorážce se nedostal nikdo z našich a byl z toho vyrovnání- 2:2. Dovršení chaosu v naší obranné hře byl ve 31. minutě další gól Všejan, tentokrát nikým neobsazený hráč střílel z blíska do prázdné- 2:3. Ve 40. Láhner svojí bombou ohrozil spíš ptáky na obloze a rychlý protiútok skončil také mimo tři tyče. Ve 47. minutě (rozhodčímu se asi zasekly hodinky) hosté po dalším rohu a střele z dálky upravili na poločasových- 2:4. V 50. to utěšenou ranou zdálky zkusil Strejček, brankář vyrazil a Mecera a dorážku nedosáhl. V 52. vstřelil gól s pomocí terénu i soupeř a bylo to již 2:5. V 61. si míč k trestňáku po faulu na Náhlovského postavil Michal a vymetl horní roh Matyáskovi brány- 3:5. V rozmezí 67. a 69. minuty se v nadějných pozicích třikrát objevil Nouzák, bohužel to měl pokaždé na svojí béčkovou nohu. A neujala se ani Náhlovského rána z úhlu. V 72. se po slalomu mezi obránci trefil Vrbka a snížil na rozdíl jediného gólu- 4:5. V 79. se předvedl soupeřův brankář i proti bombě Pokorného. Největší šancí zbytku zápasu byl roh Všejan a pokus mimo Mecery. Další přípravný zápas před zajímavou návštěvou skončil naší prohrou 4:5.
Přátelák - Struhy
 
STRUHY - SOKOL KRCHLEBY 3:1 (1:1)
Branky Struhy: 26. Koš, 57. Náhlovský, 72. Strejček.
Diváků: 35.
Sestava: Sobota- Strejček, Konopka, Bucek, Cerha- Michal, Kraus, Nouzák, Náhlovský, Mecera- Pokorný. Střídali: Koš, Vrbka, Kovařík, Volný a Pýcha. Trenér: Kraus.
Dalším soupeřem v „zimním“ přípravném období byl tým Sokola Krchleby. Obě mužstva začala aktivně a první šancí zápasu byl pokus Michal po rohu domácích. Ve 4. minutě přišel první pokus hostů a falšovaná střela zapadla za záda brankáře Soboty- 0:1. Domácí gólman drobné zaváhání napravil hned na konci první desetiminutovky, kdy výborně zlikvidoval další střelu krchlebských hráčů. Ve 26. vybojoval míč na půlce hřiště Michal, hlavou přistrčil Košovi a ten zakončil svůj úprk k bráně gólem- 1:1. V dalších fázích utkání se do zakončení dostávali spíše hosté, naštěstí co nepochytal Sobota šlo mimo.
Druhý domácí gól přišel v 57. minutě kdy akci dvojice Cerha-Strejček zakončil Náhlovský střelou z hranice šestnáctky- 2:1. Šance domácího mužstva v těchto chvílích přibývalo. V 62. si míč k exekuci trestného kopu postavil Cerha a míč z jeho kopačky skončil k překvapení asi všech na břevně brány hostů. Michalovu dorážku hlavou brankář zkrotil. V 67. využil mezery v obraně Krchleb k ataku Strejček a střelou těsně vedle vystrašil gólmana. V 72. minutě Vrbka zakončil postup po křídle přihrávkou na hranici velkého vápna, do míče se opřel Strejček a s pomocí teče vstřelil náš třetí gól- 3:1. V těchto okamžicích již tempo zápasu trochu opadalo a do závěrečného hvizdu rozhodčího se stav neměnil. Zápas tak naši hráči dovedli k vítězství 3:1.
Přátelák Struhy
 
STRUHY - SOKOL SELETICE 1:2 (0:2)
Gól: 87. Kovařík.
Rozhodčí: Verešpej.
Diváků: 25.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Volný (63. Pýcha), Bucek, Cerha- Mecera (46. Láhner), Michal (71. Szabo), Kraus, Nouzák (84. Kovařík), Koš (46. Vrbka)- Volkman.
Dalším týmem, který prověřil naší připravenost na sezónu bylo mužstvo ze Seletic. Již v deváté minutě zakončili hosté rychlý kontr vedoucím gólem- 0:1. Poté se několikrát o ohrožení brány pokoušel Michal. Ve 21. se předvedl Vávra v naší brance, když vyrazil na roh pokus hráče Seletic. Ve 29. nevyšel pokus o vystavení do ofsajdu a hosté vstřelili druhou branku- 0:2. Ve 33. tečovanou Michalovu střelu chytil gólman. Chvíli před poločasovou přestávkou se zrodil i náznak šance dvojice Mecera-Volkman a posledním pokusem byla dalekonosná Cerhova střela, která také cíl nenašla.
Ve 49. trefil z první Cerha břevno a o okamžik později po samostatné akci mířil Kraus nad bránu. V 60. trefil po Volkmanově přihrávce Michal hráče osamoceně stojícího na brankové čáře. V 79. minutě přehodil šikovně Volkman gólmana, bohužel i branku. V 83. vyrazil skákavou střelou hostů Vávra na roh. Další pokus Volkmana přinesl jen další náš roh. V 87. minutě odcentroval Kraus, míč si zpracoval Kovařík a zkorigoval výsledek zápasu na konečných 1:2.
Přátelák Struhy
 
 STRUHY - TJ STRAKY 1:1 (0:0)
Branky: 87. Mecera – 63. Soukal.
Diváků: 20.
Poločas: 0:0.
Sestava: Vávra- Bucek (82. Kovařík), Volný (46. Pýcha), Konopka, Cerha- Michal, Kraus, Vrbka (68. Szabo), Náhlovský, Koš (25. Mecera)- Volkman. Trenér: Kraus František.
Další přípravný zápas, tentokrát proti TJ Straky, ovlivnil silný vítr. První velkou šanci zahodil Volkman po spolupráci s Michalem. Při první vážné akci hostů musel Vávra míč nohou vykopnout na roh. Zápas se v průběhu první půle hrál především mezi šestnáctkami, bez velkých gólových šancí. Ve 37. utekl po křídle Michal, jeho centr však Meceru před bránou minul.
Přesto, že vítr ve druhé půli neustával, fotbal byl díky otevřenějším obranám zajímavější a přicházeli i šance. Nejprve Volkman přehodil brankáře a minul odkrytou bránu. Potom hosté z dálky mířili také mimo. V 63. minutě zahrávali Straky trestný kop, s míčem se kterým si pohrál vítr a zdál se být ztracený se vrátil před naší bránu a Soukal ho uklidil do sítě- 0:1. O chvíli později se v samostatné akci neprosadil Vrbka a v následující akci Kraus nenašel Meceru. Ve 27. mazal Mecera sám na brankáře, možná příliš brzy se pokusil o lob a přehodil i kasu. Neprosadil se ani Michal, který po Náhlovského centru hlavičkoval sice přesně do víka, ale slabě a gólman kryl. A v samostatném brejku neuspěl ani Volkman, který sice udělal kličku i brankáři, ale z úhlu trefil pouze tyč odkryté branky. Ani další pokus Volkmana, tentokrát technicky v síti neskončil.  Dočkali jsme se až tři minuty před koncem zápasu, kdy Konopka pasem, který měl oči, našel Meceru a ten využil zaváhání obránce s gólmanem a vstřelil vyrovnávací gól na konečných- 1:1.
Přátelák Struhy

 

STRUHY - SKP MB 2:1 (2:0)
Branky: 29. Pokorný, 44. Pýcha - 84. Řípa.
Diváků: 10.
Struhy: Vávra- Strejček, Pýcha, Bucek, Cerha- Michal, Vrbka (46. Szabo), Kraus, Náhlovský, Láhner (67. Koš)- Pokorný. Trenér: Kraus.
SKP MB: Maňas - Martinek, Ditrich, Hadváb, Zajíček - Černý, Prokhorov, Forchtner, Zemenčík - Řípa, Žahourek.
Další z porce přípravných zápasů odehrálo naše mužstvo a velmi nefotbalového, větrného a deštivého, počasí proti SKP Mladá Boleslav. I dnes chybělo několik hráčů základního kádru (Volkman, Konopka, Nouzák). V úvodu zápasu zkoušeli zakončovat Pokorný a Pýcha, ke změně skóre to však nevedlo. Na konci úvodní čtvrthodiny zahrozili poprvé i hosté. I další příležitost měli na kopačkách hráči SKP, ani tentokrát míč do sítě neprošel. Neujal se však ani Náhlovského dalekonosný pokus. Ve 29. minutě se na rohu velkého vápna uvolnil Pokorný a jeho střela zamířila přesně do rohu brány a s pomocí tyče skončila v síti- 1:0. Pokus SKP z trestného kopu zkrotil Vávra. Chvíli před poločasovým odchodem do kabin zahrával Náhlovský roh a před brankou hostů se nejlépe zorientoval Pýcha a míč protlačil do sítě podruhé- 2:0.
I ve druhé půli se hrálo za pokračujícího chladného a deštivého počasí. V prvních patnácti minutách stojí za zmínku šance Náhlovského, kterou lapil gólman a Pokorný střílel nad. Hosté v těchto fázích utkání spoléhali na rychlé kontry. Po jednom z jejich rohů hasil nepříjemnou situaci Bucek. Svoje tělo musel do bláta položit i Vávra při příležitosti hostů. Pak se dvakrát o zakončení pokusil Kraus, oba pokusy nenašly cíl. V 84. dostihl a odcentroval hráč hostí zdánlivě ztracený míč a a jeho spoluhráč hlavou korigoval na- 2:1. Poslední dvě příležitosti měli hráči domácího mužstva. Nejprve zakončoval Koš, jeho dobrý pokus brankář vyrazil nohou a posledním kdo vyzkoušel pozornost gólmana SKP byl Cerha, ani jeho rána cíl však nenašla.
Přátelák Struhy
 
STRUHY - TJ STRAKY B 8:1 (5:0)
Branky: 3., 15., 25. a 53. Náhlovský, 24. a 79. Michal, 20. Pokorný, 59. Volkman - 75. Váša.
Diváků: 40.
Sestava: Urban- Strejček, Konopka, Pýcha (46. Volný), Bucek (46. Mecera)- Michal, Vrbka, Volkman (63. Koš), Kraus, Náhlovský- Pokorný (46. Kovařík). Trenér: Kraus.
Posledním z řady soupeřů v přípravných zápasech bylo v sobotu béčko TJ Straky. Hned v úvodu využil nedůrazu obrany soupeře Náhlovský a jeho bomba skončila v síti- 1:0. Následující protiútok Strak vyřešil Urban.  Další chybu obrany využil opět Náhlovský a zvyšoval na- 2:0. Tentýž hráč těsně minul i z trestného kopu v 19. minutě. Neuběhla ani minuta a Pokorný zvyšoval již na 3:0 po výborné přihrávce od Volkmana. Ve 24. našel Náhlovský centrem Michala ten z první prostřelil vše co stálo v cestě míče do sítě- 4:0. Po několika málo vteřinách se situace opakovala v obráceném gardu- Michal centroval a Náhlovský zakončil- 5:0. Do konce poločasu stála za zmínku Volkmanova střela nad bránu z hranice vápna, Pokorného vychytal ve výborné šanci gólman.
Vstup do druhého poločasu patřil pokus Konopky z trestňáku. V 53. napsal další pokračování své gólové show Tonda Náhlovský- 6:0. Urban v naší brance mnoho práce neměl a když tak dokázal úspěšně zakročit. V 57. minutě přehodil bránu ve svém dalším pokusu Náhlovský.  To Volkman byl se svým lobem úspěšný a svým gólem zvyšoval již na- 7:0. V další příležitosti minul hlavou po rohu Kovařík. Dalekonosný pokus Michala vytěsnil brankář na roh. Neujal se ani opakovaný pokus Kovaříka. V 75. minutě se dočkali i hosté, kteří využili chyby ke vstřelení čestného úspěchu- 7:1. Posledním kdo měnil skóre byl Jarda Michal, který opakovaným pokusem dorazil do brány ránu Krause z trestného kopu- 8:1. Na začátku poslední desetiminutovky trefil Vrbka bombou jen gólmana, neujal se ani pokus Kovaříka z otočky a Michalův pokus po dalším z řady rohových kopů.
Přátelák Struhy
 
SOKOL KOCHÁNKY - STRUHY 2:4 (0:3)
Branky: 52. Baník, 84. Maurer - 24. Konopka, 36. a 43. Pokorný, 56. Michal.
ŽK: Maurer - Strejček.
Rozhodčí: Švarc.
Diváků: 50.
Muž zápasu: Václav Pokorný.
Sestava: Urban- Strejček, Konopka, Pýcha (57. Volný), Cerha- Michal (78. Szabo), Kraus (63. Vrbka), Volkman (88. Koš), Bucek, Náhlovský- Pokorný. Trenér: Kraus.
Tak jsme se konečně dočkali. První jarní kolo jsme hráli v Kochánkách. První více než jasnou příležitost zazdil v páté minutě Volkman, když nedokázal dostat míč za záda gólmana. Neprosadili se ani domácí, hlavička po rohu skončila mimo. Rychlý protiútok zakončil Náhlovský bombou nad bránu. Ve 20. to „smrdělo“ před Urbanovou brankou po dalším z rohových kopů domácích. Hned poté rozehrával Konopka trestný kop z hranice vlastního velkého vápna a míč skončil k překvapení všech za zády domácího gólmana- 0:1. Další velká šance Volkmana skončila po hlavičce na břevně, i tak by gól pro ofsajd neplatil. Ve 36. zakončil úprk z půlky hřiště Pokorný druhým gólem, brankář si na míč sice sáhl, ale míč se dokutálel až za čáru- 0:2. Za pár chvil opět Pokorný vybojoval míč a jeho lob skončil na břevně. Dvě minuty před odchodem do kabin uvolnil Kraus aktivního Pokorného a ten střelou k tyči překonal domácího gólmana potřetí- 0:3. V úvodu druhé půle domácí korigovali střelou ze střední vzdálenosti- 1:3. Příležitost dvojice Pokorný-Volkman po Strejčkově centru skončila nad. V 56. minutě se prosadil důrazný Michal střelou k tyči- 1:4. A tentýž hráč svojí další střelu k tyči do sítě neprocpal. Domácí se neprosadili ani v šanci poté co Urban neudržel míč ve svých rukavicích. Další Konopkův trestný kop našel jen uprostřed brány stojícího gólmana. Náš brankář se vytáhl při střele domácího hráče ze 16 metrů, míč tečoval na břevno a roh. Na další střelu k tyči v 84. minutě již nedosáhl. Přihrávku Volkmana nedokázal z blízka dopravit do brány Pokorný. I další Venův pokus šel mimo. Zápas tak skončil naší zaslouženou výhrou 4:2.
 
STRUHY - SK LEDCE 3:1 (2:0)
Branky: 40. Pýcha, 44. Michal, 64. Koš - 76. Blažek.
ŽK: Zachař, Fuksa P., Truhelka.
Rozhodčí: Chrastina (výkonem příjemně překvapil).
Diváků: 55.
Muž zápasu: Pýcha - Blažek.
Sestavy- Struhy: Urban- Strejček, Konopka, Pýcha, Cerha- Michal (79. Szabo), Kraus, Bucek, Náhlovský, Koš- Pokorný (68. Mecera). Trenér: Kraus.
Ledce: Zachař- Dobruský, Kaňka, Klíma, Fuksa P., Fuksa Jakub, Kamler, Truhelka, Kvapil, Valeš, Blažek. Střídali: Fuksa Jan, Ernest, Štěrba, Hýbl, Šebek.
V dalším zápase okresní III. třídy byl na našem hřišti tým SK Ledce. Hosté v minulém kole překvapivě porazili vedoucí tým soutěže z Bezna, a proto bylo jasné, že naše mužstvo nečeká lehká práce. V prvním poločase se hrál agresivní, běhavý fotbal, bohužel v podstatě bez zakončení a šancí. V 8. minutě skončila tečovaná střela hostů na tyčce Urbanovi brány, ten si však s odrazem poradil. První chybičku hostů nedokázala využít dvojice Pokorný-Michal. Další „příležitostí“ byl centr Michala, který však nikoho nenašel. Hra se až do závěrečné pětiminutovky první půle odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. Ve 40. minutě rozehrál Náhlovský trestňák po faulu na Michala a jeho nadýchaný míč uklidil hlavičkou k tyči Jindra Pýcha- 1:0. Po vedoucí brance se probudili i hosté, byla z toho jen střela z dálky hodně nad Urbanovu branku. V samém závěru pak využil Pokorný špatného postavení bránících hráčů na půlce hřiště, vysunul Michala, který svůj úprk zakončil kličkou gólmanovi a podél obránce vstřelil druhý gól- 2:0.
Druhý poločas začal příležitostí dvojice Náhlovský-Koš, střelu druhého jmenovaného sice brankář neudržek, nikdo jeho zaváhání však nevyužil. V 60. minutě chyběl jenom krůček k zakončení Náhlovskému. V 64. minutě si na míč do uličky naběhl Michal a jeho prudkou přihrávku uklidil do prázdné Koš- 3:0. V 76. si hostující Blažek postavil míč k provedení trestného kopu a střelou přes zeď k tyči nedal Urbanovi šanci- 3:1. V další slibné příležitosti Mecera nedosáhl na míč po centru Bucka. V poslední minutě vybojoval míč Koš a po jeho přihrávce Náhlovský nedokázal hostujícího brankáře prostřelit.
Zápas tak skončil výhrou domácího mužstva, které si všechny tři body, za mírnou převahu po celý zápas a více šancí, zasloužilo.
 
FC HORKY B - STRUHY 0:1 (0:0)
Branka: 67. Adam Koš 
Rozhodčí Javůrek.
Žluté karty: Bahník, Čejka - Michal, Pokorný, Láhner.
Diváci: 50.
Muž zápasu: Jirka Volný.
Sestava Horky B: Šedivý- Matuna, Verner, Veverka, Petráš, Jandl, Bahník, Macoun, Sekera, Čejka, Jarolím. Střídali: Berka, Jandl, Babic a Jadrný. Trenér: Záveský.
Sestava Struhy: Vávra- Strejček, Konopka, Volný, Koš (75. Láhner)- Michal (86. Vrbka), Kraus, Volkman (81. Mecera), Bucek, Náhlovský- Pokorný. Trenér: Kraus.
Dalším soupeřem našeho áčka byl „Bé“ tým Horek. V samotném úvodu neproměnil své sólo Pokorný, vychytal ho gólman. Dál se hrál svižný fotbal, ale pouze od šestnáctky k šestnáctce. Zaváhání domácího brankáře nevyužil Volkman a neprosadil se střelou ani Michal. Za minutu se neprosadil v další příležitosti Pokorný. Stejný hráč minul bránu i svým pokusem z trestného kopu. Ve 37. vytasil bravurní zákrok Vávra, když chytil volej po rohu domácích. Do konce první půle to ještě zkusil Volkman střelou zpoza velkého vápna a v hodně nadějné příležitosti neprotlačil míč do sítě Kraus.
I v druhém poločase se hrálo především ve středu hřiště. Až přišla 67. minuta, ke střele napřáhl Adam Koš a jeho tečovaná střela zaplula k tyči domácí brány. Dalším pokusem byl trestňák Konopky, který prošel až k Volkmanovi, ten však netrefil úplně přesně a brankář dokázal míč vytěsnit na roh. V 80. se Volkman prohnal kolem gólmana, ten jej ve vápně úplně jasně zfauloval, ale rozhodčí k našemu překvapení odpískal jen rohový kop. Konec zápasu se odehrával za dosti zmateného rozhodování sudího Javůrka. Poslední šancí byl pokus Mecery, který skončil těsně mimo tři tyče.
Zápas tak skončil naší zaslouženou výhrou a prodloužil tak sérii vítězných zápasu na šest.
 
STRUHY - TJ ŽERČICE 1:1 (1:1)
Branky: 32. Volkman - 34. Ramharter.
ŽK: Kraus, Mecera.
Rozhodčí: P. Pažout.
Diváků: 90.
Muž zápasu: Jiří „Tonda“ Náhlovský.
Sestava: Urban- Strejček, Pokorný, Bucek, Cerha- Michal, Kraus, Náhlovský, Vrbka, Koš (59. Mecera)- Volkman (70. Láhner). Trenér: Fr. Kraus.
Do duelu s mužstvem ze Žerčic nastupovali naši hráči se snahou o prodloužení výherní série, která se před zápasem zastavila na čísle šest. Úvod utkání také podle toho vypadal. Nejprve slabě zakončoval Kraus a poté se v první ze svých šancí objevil Volkman, lobem gólmana nepřelstil. Pavel neuspěl ani dorážkou po Pokorného trestňáku a dokonce neproměnil ani sólový brejk, míč brankář vyrazil patou. Osmělili se i hosté a Urban musel nadvakrát krotit dalekonosnou střelu. Festival našich zahozených tutovek pokračoval Vrbkovou střelou-nestřelou z malého vápna, která dala vyniknout brankáři Žerčic. Neujalo se ani Náhlovského bodlo. A mimo tři tyče skončil i pokus z trestného kopu hostujícího kopu. Ve 32. minutě se do dalšího brejku dostal Volkman a tentokrát zakončil s přehledem k tyči- 1:0. Naše radost trvala jen dvě minuty. Míč z dalšího trestňáku Urban jen vyrazil a Ramharter ho uklidil do sítě- 1:1. Do konce první půle stála za řeč ještě akce hostů s nebezpečným zakončením a závar po následném rohu. Samostatnou akci zakončil nepřesně i Náhlovský.
Na úvod druhé půle zahrozili hosté a jejich pokus lízl tyč. I další jejich pokus zaváněl gólem, výborně zakročil Urban. Minutu po svém vystřídání mohl skórovat Mecera, jeho šanci na poslední chvíli zlikvidoval brankář. Brankář Zerčic vynikl i při střele Náhlovského, na dorážku nedosáhl Mecera. Ten samý hráč neuspěl i poslední šanci zápasu, když nedokázal prostřelit gólmana.
 
FK ZDĚTÍN - STRUHY 1:4 (0:1)
Branky: 80. Bůžek - 12. Pokorný, 46. Volkman, 47. Volkman, 90.+1. Mecera.
Rozhodčí: J. Pažout.
ŽK:
Diváků: 50.
Muž zápasu: Pavel Volkman.
Sestava Struhy: Vávra- Strejče

Tabulka

1. FC HORKY B 6 27:7 15
2. SPORTING MB 6 19:6 15
3. DBSK B 6 16:10 15
4. SOKOL CHOTĚTOV B 6 10:6 12
5. SK JIVINA 6 10:10 10
6. SK BAKOV B 6 16:13 9
7. SOKOL JABKENICE 6 8:8 8
8. JIZERAN DOUBRAVA 6 9:14 8
9. SLAVOJ ČISTÁ 6 15:13 7
10. SK JIZERA PŘEDMĚŘICE 6 18:16 6
11. SK ŽIDNĚVES 6 5:5 6
12. SOKOL STRUHY A 6 6:11 4
13. SK LEDCE 6 3:12 3
14. FC MUKAŘOV 6 1:32 1

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Raj s.r.o. Nopa catering MAS Svatojiřský les Woodmix Fan-Shop.cz AVE  Zahradnictví ZD Luštenice Obec Vlkava  Dotace pro obce marketingfutbol.club NSA  METRONET

Počet návštěv: 74315
Posledních 30 dnů: 335 | Posledních 7 dnů: 49 | Poslední den: 3

© 2022 TJ Sokol Struhy | Všechna práva vyhrazena | sokolstruhy@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne